Kedves Olvasónk!

Tekintettel a hatályos jogszabályokra, ezt a cikket teljes terjedelmében csak egészségügyi szakemberek érhetik el.

Ha Ön egészségügyi szakember akkor az „Egészségügyi szakember vagyok” gombra kattintva az Ön számára elérhető lesz a tartalom.
Amennyiben Ön nem egészségügyi szakember, kattintson a „Nem vagyok egészségügyi szakember” gombra, és ez a tartalom az Ön számára nem lesz elérhető.

Érdeklődők számára javasoljuk a protexin.hu tanulmányozását.

A probiotikumok helye az evidencián alapuló orvoslásban

2012. október 16.

A probiotikumok helye az evidencián alapuló orvoslásbanA bélben élő baktériumok száma tízszerese az emberi szervezetben található összes sejtszámnak. Ez a jelentős baktériumtömeg folytonos kapcsolatban áll a mintegy 400 m2-nyi gasztrointesztinális nyálkahártyafelszínnel, amely szervezetünk legfőbb immunszerve. Az egyensúly megbomlása súlyos, sokszor az egész életre kiható betegségekhez vezethet.

A következő cikk szerzője (dr. Wacha Judit, Semmelweis Egyetem, I. Sz. Sebészeti Klinika, Budapest) áttekinti azokat a vizsgálati eredményeket, amelyek – születéstől felnőttkorig – tisztázzák a probiotikus baktériumok egyes kórképekben vizsgált szerepét, igazolható jótékony hatását és helyét az evidencián alapuló orvoslásban.

A tanulmány letölthető:

A probiotikumok helye az evidencián alapuló orvoslásban Dr. Wacha Judit:
A PROBIOTIKUMOK HELYE
AZ EVIDENCIÁN ALAPULÓ ORVOSLÁSBAN

Kattintson ide a tanulmány elolvasásához »

Szervezetünk a külső és belső környezetében élő mikróbákkal szoros ökológiai egységben él. Védelmünket szolgálja a normál bőr, száj, légúti, bél és urogenitális flóra. A bélben élő baktériumok száma tízszerese az emberi szervezetben található összes sejtszámnak. Ez a jelentős baktériumtömeg folytonos kapcsolatban áll a mintegy 400 m2-nyi gasztrointesztinális nyálkahártya felszínnel, amely szervezetünk legfőbb immunszerve. Az egyensúly megbomlása súlyos, sokszor az egész életre kiható betegségekhez vezethet. a szerző áttekinti azokat a vizsgálati eredményeket, amelyek – születéstől felnőttkorig – tisztázzák a probiotikus baktériumok egyes kórképekben vizsgált szerepét, igazolható jótékony hatását és helyét az evidencián alapuló orvoslásban.

Szerző:
Dr. Wacha Judit
klinikai főorvos, belgyógyász-gasztroenterológus